Szkolna akcja charytatywna Gwiazdka dla kociaka i psiaka

Już po raz drugi w naszej szkole Koło wolontariatu wraz z pedagogiem szkolnym zorganizowało akcję charytatywną „Gwiazdka dla kociaka i psiaka”. Przez cały grudzień uczniowie przynosili dary na rzecz stalowowolskich fundacji opiekujących się bezdomnymi zwierzętami: Kocia wyspa oraz Psia Przystań. W tym roku udało się zebrać głównie artykuły żywnościowe.

W tym roku chcieliśmy jeszcze mocniej zaangażować się w akcję dlatego zrodził nam się pomysł, aby uczniowie podczas warsztatów z pedagogiem szkolnym przygotowali własnoręcznie drapaki dla kotów. Szczególne zaangażowanie w akcję mieli uczniowie klasy V, którzy na cotygodniowych zajęciach wykonywali drapaki. Wiktorio, Roxano, Maju, Wanesso, Joanno, Sebastianie i Dominiku serdecznie dziękuję Wam za Wasze zaangażowanie, sumienność oraz wspólnie spędzony czas.

Dziękujemy również Panu Michałowi Przyszowcowi za pomoc techniczną podczas wykonywania drapaków.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów:  Państwo Barbara i Roman Oskroba ze sklepu PATWIK, którzy przekazali nam sznurki oraz kleje oraz Państwo Martyna i Mariusz Partyka z Firmy MP+ meble na zamówienie, którzy przekazali nam płyty mdf . Dzięki Państwa hojności udało nam się zrealizować ten projekt.

Efekty naszej pracy można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Autor: Paulina Stępień- Swara