Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

"Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

W dniach od 01-22 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół w Radomyślu nad Sanem zorganizowana została wielka zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji o nazwie „Góra Grosza.”

Uczniowie i Przedszkolaki naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. Cała społeczność szkolna, co jakiś czas z wielką satysfakcją i zaangażowaniem wrzucała do słoików drobne monety, które z dnia na dzień robiły się coraz cięższe i pełniejsze. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tych kilku tygodni. Zebrane pieniądze zostały posegregowane, policzone i zważone oraz umieszczone w woreczkach. Uszykowano 6 paczek, które pojedynczo nie mogły ważyć więcej niż 10 kilogramów. Paczki zostały zawiezione na pocztę przez Opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu i Opiekuna SU, skąd wysłano je na adres wskazany przez organizatora. Finalnie udało nam się zebrać kwotę 823,21, która w całości zasili Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane pieniądze pomogą dzieciom, które wychowują się w trudnych warunkach (poza swoją rodziną-w domach dziecka czy w rodzinach zastępczych). Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękuję wszystkim  osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza”.

Autor: Małgorzata Rutkowska