Listopad z #LaboratoriumPrzyszłości

Uczniowie klasy VII mieli bardzo pracowity listopad. Najpierw przygotowali przy pomocy długopisów 3D  klucze, które zostały wykorzystane podczas wróżb andrzejkowych. Starsi koledzy wróżyli młodszym, przelewając roztopiony wosk przez dziurkę od klucza i przepowiadali przyszłość. Następnie siódmoklasiści przeprowadzili zajęcia z grupą przedszkolaków, podczas których zaprezentowali robota Photon. Były zabawy z przeszkodami, tańce oraz dużo uśmiechu i radości.

Uczniowie klasy VIII doskonalili umiejętności dotyczące budowy i obsługi  maszyny CNC, którą wykonali z zestawu SPIKE Prime. Tematem zajęć była Awaria, która dotyczyła maszyny. Zadaniem uczniów było odkryć , dlaczego maszyna nie działa poprawnie a następnie naprawić ją. Było to dużym wyzwaniem dla uczniów.

Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu #LabolatoriaPrzyszłości wszyscy doskonalą umiejętności w zakresie komunikowania się , współpracy i wspólnego działania.

Autor: Edyta Mciurzyńska