#Życzliwość podaj dalej :)

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień. Nasza szkoła również włączyła się w świętowanie tego dnia. Przyświecała nam idea, aby promować życzliwość i stosować ją nie tylko od święta. Uczniowie klasy 8 rozdawali o poranku wszystkim uczniom karteczki z napisem „Bądź taką osobą jaką sam chciałbyś spotkać”. Wszystkie drzwi do sal lekcyjnych zostały opatrzone plakatami, które przedstawiały zachowania życzliwe i przyjacielskie.

Wraz z klasą 6 udaliśmy się do instytucji, aby wśród społeczności lokalnej promować ideę tego święta. Uczniowie własnoręcznie przygotowali chorągiewki, które wręczyli pracownikom: Urzędu Gminy, Policji, Gminnego Ośrodek Pomocy Społecznej, Urzędu pocztowego, Środowiskowego Domu Samopomocy, apteki, Pani weterynarz oraz księdzu proboszczowi . Uczniowie wręczali również chorągiewki przechodniom. Akcja #życzliwość podaj dalej spotkała się z dużym zainteresowaniem oraz serdecznym  przyjęciem osób obdarowanych.

W ramach akcji w szkole przez cały tydzień odbywały się tańce integracyjne na Sali gimnastycznej, w której udział wzięła cała społeczność szkolna. Uczniowie chętnie włączali się do wspólnej zabawy, część uczniów wychodziła z inicjatywą poprowadzenia tańca.  W związku  z tym, że ta akcja spotkała się z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem uczniów postanowiliśmy, że warto ją kontynuować w formie „tanecznych poniedziałków”. Będziemy tańczyć na długiej przerwie o 12.00-12.10.

W ramach tygodnia  życzliwości uczniowie wybierali spośród siebie najżyczliwszą osobę z klasy.  Miano najżyczliwszych osób otrzymali:

Klasa I: Natalia Nowak
Klasa II: Karolina Bojarska
Klasa III: Lena Stec
Klasa IV: Felicja Zuba
Klasa V: Zuzanna Smolarek i Adam Kiełbasa
Klasa VI: Miłosz Wiktor
Klasa VII: Dominika Łupież
Klasa VIII: Julia Kuszewska
Serdecznie gratulujemy wszystkim  osobom, które zostały docenione za swoją postawę życzliwości i serdeczności względem innych.

Dziękujemy, za  Waszą życzliwość i zaangażowanie w tę akcję.  Życzymy Wam, abyście na co dzień dzielili się życzliwością, ale również doświadczali jej od innych.

Paulina Stępień- Swara, Natalia Woźnica

Autor: Paulina Stępień- Swara