Czytanie z Małym Misiem

W ramach programu realizowanego przez nasze przedszkole w roku szkolnym 2022/2023, „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, zaprosiliśmy polonistkę, panią Małgorzatę Rutkowską. Pani Gosia przyniosła ze sobą piękną opowieść Leo Buscaglia, pt. „Jesień liścia Jasia. Opowieść o życiu dla małych i dużych”.

Książeczka została wydana przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, które mówi, że historia ta jest ciepłą, cudownie mądrą i uderzająco prostą opowieścią o życiu i śmierci splatających się w jedną całość. W tej książce liść Jaś i jego przyjaciele zmieniają się wraz z następującymi po sobie porami roku i zbliżającą się zimą, aby w końcu ze śniegiem spokojnie opaść na ziemię. Sposób przedstawienia niezwykle delikatnego tematu - przemijania, który jest przecież elementem prawdziwego życia, skłania do przemyśleń i porusza zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały czytanej przez gościa opowieści, a później ochoczo włączały się w dyskusję oraz odpowiadały na pytania. Dziękując Pani Małgosi za miłą i niezwykle wartościową wizytę zapraszamy kolejnych chętne osoby do spotkań czytelniczych w naszym przedszkolu.

Autor: Ilona Cygan