"Squid Game" - zagrożenia jakie płyną z oglądania serialu

Drodzy Rodzice!
Zachęcam do zapoznania się z artykułem Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę na temat zagrożeń jakie płyną z oglądania koreańskiego serialu „Squid game” wyprodukowanego przez Netflix.

"Squid Game" to ośmioodcinkowy serial, który można oglądać w serwisie Netflix od 17 września 2021 roku. Pokazane są w nim losy grupy osób, które z powodu trudnej sytuacji życiowej biorą udział w krwawych wersjach zabaw i gier dla dzieci, aby wygrać potrzebne im pieniądze. Przegrywający są brutalnie zabijani.

Serial przeznaczony jest dla osób powyżej 16 roku życia. Okazuje się, że jest on bardzo popularny również wśród młodszych dzieci. Obserwowany jest niebezpieczny trend w krajach Europy (również i w Polsce) kiedy dzieci odtwarzają w środowisku szkolnym niebezpieczne sceny z serialu stosując przy tym realną przemoc wobec siebie.

W mediach społecznościowych pojawiają się challenge, które zachęcają dzieci do ryzykownych i krzywdzących zachowań - siebie i innych. Film staje się również inspiracją do rozgrywek online (np. na platformie Roblox popularnej wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a nawet młodszych).

Poniżej link do artykułu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która przestrzega przed rosnącą przemocą wśród uczniów po obejrzeniu „Squid game”

SQUID GAME - serial nie dla dzieci! - Co nowego w Fundacji? - O Fundacji - Site (fdds.pl)

Autor: Pedagog szkolny- Paulina Stępień- Swara