8 SEKRETÓW SZCZĘŚLIWEJ RODZINY

Kwarantanny ciąg dalszy :) Wiadomo, że okres przymusowej kwarantanny i narzucony przez nią reżim dla nikogo nie jest komfortowy. Mierzymy się ciągle ze zwykłą codziennością, relacjami rodzinnymi, ale także z samym sobą.

Profesor Bogdan de Barbaro (terapeuta) mówi, że czas kwarantanny jednych wzmocni, co zaowocuje lepszymi relacjami rodzinnymi, a innym obnaży słabości rodziny i poszczególnych członków. Każda sytuacja kryzysowa, (a niewątpliwie czas kwarantanny taką sytuacją jest) może stanowić szansę rozwoju. Wiele teorii psychologicznych upatruje w kryzysie element pozytywny. Jest on traktowany jako wyzwanie, które jeśli jest podjęte i przepracowane pozwala iść dalej, rozpocząć kolejny dojrzalszy etap. I teraz to od nas zależy jak do tego podejdziemy i co zrobimy z tym czasem. Co zrobimy dla naszej rodziny, dla naszych dzieci, dla nas samych? Z pewnością inwestycja w rodzinę i w relację między członkami jest możliwa do realizacji w tym czasie. Nie tylko zaowocuje w przyszłości i faktycznie pozwoli wykorzystać ten trudny czas i przekuć go w „coś” korzystnego, ale pozwoli także lepiej znosić „trudy dnia codziennego” kiedy spędzamy wiele czasu razem.

Zachęcam Państwa do przeczytania artykułu, który pokazuje jak niewiele trzeba, by nasze dzieci miały poczucie bezpieczeństwa . Ponadto dla nas rodziców stanowi, to pewne „odciążenie”, ponieważ pokazuje się, że nie musimy „stawać na głowie” :), aby zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo i zadbać o właściwe relacje rodzinne.

Dzięki uprzejmości Pani Anny Karcz (psycholog) „Emocje dziecka” udostępniam Państwu grę rodzinną, która pomaga we wzajemnym poznawaniu się.

P.S. Pozdrawiam Państwa serdecznie, przesyłam pozdrowienia dla Państwa DZIECI :)

Autor: Paulina Stępień-Swara