Smokoludki w grupie ,,Sówek” - zajęcia koleżeńskie

Do pięciolatków z grupy „Sówek” raz w miesiącu przychodzą uczniowie klasy III, przynosząc ze sobą różne opowiadania dla dzieci, aby spopularyzować czytelnictwo wśród dzieci.

Za każdym razem bohaterami historii są smoki Cyryl i Ksawery, ich przyjaciółka Lotka oraz pani Gryzelda. Każde z opowiadań miało nawiązanie do tego, co się działo między nami. Dzięki temu prowadziliśmy długie rozmowy i rozmyślania między innymi o tym, co patriotyzm znaczy dla nas, a co dla smoków, jakie my mamy tradycje świąteczne, a jakie smoki i tym podobne. Każdy starszy uczeń miał szanse się wykazać, czytając na głos kawałek opowiadania. Aby pobudzić kreatywność dzieciaków, wspólnie tworzyliśmy bohaterów przygód ze skarpetek i innych materiałów. Starsi uczniowie dobrze się czuli w roli pomocnika pięciolatka przy tworzeniu „smokoludka”. Każda pacynka palcynka miała potem swój udział w odgrywaniu roli w teatrzyku.

Autor: Małgorzata Malec