Misie Ratownisie - wielka akcja! Startujemy z akcją „Misie Ratownisie.”

Celem akcji „Misie Ratownisie” jest zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnej, zespołów Ratownictwa Medycznego oraz innych służb, które uczestniczą w akcjach ratunkowych. Maskotki stają się bardzo pomocne podczas zdarzeń, w których pośród poszkodowanych znalazły się dzieci.

Miś Ratowniś kształtuje w świadomości dziecka skojarzenie domowego ciepła, bezpieczeństwa, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W takich sytuacjach konieczne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, a także odwrócenie uwagi od wypadku. Podczas nawiązywania kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny. Dzięki niemu łatwiej i szybciej możemy uzyskać informację, jak na przykład: „Pokaż mi, co boli misia”, „Czy miś może poruszać łapką?” – tłumaczy Artur Jabłoński, inicjator akcji „Misie Ratownisie”.
Miś Ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce czy szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak.
Dlatego potrzeba tysiące pluszaków. Ich zbiórka właśnie się rozpoczęła w ponad 600 punktach w całym kraju.

Dzielić pluszakami możecie się także używanymi (należy je wyprać)- ważne jednak, aby nie były zniszczone.

Zbiórka pluszaków potrwa do 2 lutego 2020 roku, a wielki finał akcji i liczenie misiów odbędzie się dwa tygodnie później w Krośnie.

Pluszaki oddajemy na ręce p. M. Rutkowskiej i p. P. Stępień- Swary. Misie można przynosić od wtorku 08. 01. 2020 r. do 2. 02. 2020  r.- my przekażemy je dalej!

Autor: